Az évszak tippje

 

Az őszi bőrápolás

 

 

 

 

Ahogy a nyár elmúlik, megváltozik a természet, úgy bőrünk is más ápolást igényel ősszel. Több hatóanyagra lesz szükség és óvni kell a hűvösebb időjárástól. Itt jön el az idő, hogy bőrmegújító kezelésekbe kezdjünk, hiszen nyáron a rekkentő hőségtől az erős napfénytől hámrétegünk megvastagodik, s nehezen szívódnak fel krémeink. Az ősz és a tél a legalkalmasabb évszak a bőrünk megújulására.

 

Mire kell figyelni Ősszel?

1. Intenzív hidratálás

2.Szabadulj meg a fakó bőrtől

3.Védekezz a napfénytől

4.Alkalmazz bőrmegújító kezelést

5. Ápolj, és hidratálj belülről is

 

Intenzív hidratálás

Ősztől nagyon fontos, hogy megfelelő hidratáló krémmel ápold bőröd, mert a szeles időjárás könnyen kiszáríthatja.A dehidratációt tovább fokozhatja a fűtés száraz levegője. Ezért a könnyű nyári arckrémedet cseréld le a bőrtípusodnak megfelelően egy vitaminosabb táplálóbb állagúra, s ha bőrmegújító kúán veszel részt, érdemes beiktatni egy -egy savas éjszakai krémet is.

Szabadulj meg a fakó bőrödtől

Otthon és szalonban történő hámlasztó eljárások sokasága közül választhatsz, ha meg akarsz szabadulni az elhalt hámsejtektől Az apró szemcsés bőrradíroktól a papayás biológiai peelingeken keresztül a hydroabráziós hámlasztások, gépi gyémántfejes dermabrázióa és a kémiai radírok sokasága segít neked abban, hogy tiszta, ragyogó arcbőröd legyen.

A leghatásosabb hámlasztók a retinolt, AHA savakat , glikolsavat tartalmazó kémiai  radírok, melyekkel májfoltokat, ráncokat és aknés bőröket is lehet kezelni eredményesen.

Az otthoni radírokat 7-10 naponta használd.

Védekezz  a napfény ellen

A krémed a késői napsugárzás miatt is tartalmazzon fényvédőt minimum 15 faktorosat.

Alkalmazz bőrmegújító kezeléseket

Az intenzív megújító, hámlasztó kezelések egyik időszaka az ősz. Ezek a kezelések a nap okozta károsodások, pigmentációk eltávolításából állnak.

Előkészítő és utókezelő készítmények  kaphatóak otthonra, a szalonban pedig személyre szabott halványító, esetleg hámlasztó kezelések  várják a vendégeket.

Ápolj és hidratálj belülről is.

Fontos a sok zöldség, gyümölcs és a folyadék fogyasztása,az egészséges táplálkozás.

 
Nyári  bőrápolás
 

Minden évszakban az időjárásnak megfelelően kell ápolni bőrünket.

Ha a hőmérő higanyszála 25  fok fölé emelkedik a hámrétegünk felső rétegének fizikai tulajdonságai megváltoznak. A bőr erei kitágulnak, kipirul, fokozódik a hőleadás, a verejtékezés és a faggyútermelődés.

A napfény hatásai:

A napfény gyógyító hatása evezredek óta ismert, azonban, az ózonréteg elvékonyodása miatt káros sugarak is érik a bőrünket. Az öregedéssel kapcsolatos bőrkárosodások kb. 80%-ban a  napfény okolható ( sok napégés). Ha valakit sok fénykárosodás ért élete során, egy idő után a bőr nem felejt ,ezt összegzi és elszarusodási folyamatok kezdődhetnek , majd ez később bőrrákhoz is vezethet.

Mit tehetünk ,hogy megőrizzük bőrünk egészségét?

  1. Kerüljük a legerősebb sugárzási időszakot!!

  2. Ha gyógyszereket szedünk figyeljük meg, hogy nem tartalmaznak-e fényérzékenyítő anyagokat pl: tetracyclin vagy A-vitaminsav

  3. Bizonyos parfümök illóolaja fokozott pigmentációt okozhatnak sőt allergiát is kiválhatnak a napfény hatására

  4. Növények illóolaja is okozhat pigmentációt a bőrön: pl..kasvirág, petrezselyem, zeller, bergamottnarancs

  5. Használjunk fényvédő krémet arcra, és testre. Minimum 15-ös faktorszámút .

A fényvédők faktorszáma azt mutatja meg, hogy alkalmazása során annyszor hosszabb ideig tartózkodhatunk biztonságosan a napon.

Fontos!!  A krémeket mindig kb. fél órával hamarabb vigyük fel a bőrre, mielőtt a napra mennénk.

A szalonban előtérbe kerülnek a hidratáló vizet, nedvességet pótló kezelések. Fontos, hogy kívülről és belülről is hidratáljuk bőrünket. igyunk sok ásványvizet, kérjük a kozmetikában a hyaluronos kezeléseket. Nagyon jól esik a nagy hőségben a hideg , hűsítő fátyol maszk kezelések, az algákat tartalmazó gumimaszkok, s nem utolsó sorban a gépek, melyekkel pótoljuk a vizet, nedvességet a bőrünkben.

 
 
Tavaszi bőrápolás
 
 
Végre itt a várva várt TAVASZ!
 
A téli időjárás megviselte bőrünket. Fakó, sápadt, száraz foltos.  Bőrünk segítségért kiállt.
Tavasszal ugyan a nagy hidegtől már nem kell tartanunk, de , a szeles idő miatt oda kell figyelnünk a megfelelő ápolására.. A tavaszi bőrápolást érdemes elkezdeni az elhalt hámsejtek eltávolításával, és egy alapos arctisztítással.  Számos kozmetikai eljárás és techika van, amellyel elérhetjük a kívánt hatást.
A mechanikai radírozástól a kémiai-biológiai peelingektől a Hydrabráziós hámlasztásig mindenki megtalálja a neki megfelelő eljárást, amit lehet alkalmanként és a szalonokban kúránként is kérni.
Az alapos radírozás után fontos az arctisztítás és a bőrünk vitaminpótlása, regenerálása. Az intenzív kúrák ideje most kezdődik a kozmetikákban. Multivitaminokban , feltöltöltő energetizáló kezelésekre csalogat a kozmetika.
 
 
A jó idő beköszöntével új ártalmat jelent az erősödő napfény is. Nappali krémünk biztosítson védelmet az UV sugarak ellen, főleg azoknál akik bőrén májfoltok s egyébb pigmentfoltok vannak. Fontos, hogy fokozatosan szoktassuk magunkat az első napsugarakhoz.
Egyre kevesebb ruha van rajtunk. A télen felszedett plussz kilók ellen belső méregtelenítést is célszerű elkezdeni. Sok ásványvizet, zöldséglevet, fogyasszunk. Mozogjunk a friss levegőn rendszeresen.
 
 
Téli bőrápolás
 
 
 A téli hideg beköszöntével bőrünk tulajdonságai jelentősen megváltoznak.
 Az eső, a hó, a jeges szél hatására  szárazzá, fénytelenné, fakóvá válhat, érdes tapintású lesz, húzódik és viszket.
 Fokozódik a vízvesztése, csökken  faggyútartalma is. Ezek a külső hatások miatt fennáll a sérülés, gyulladás veszélye.
 Nem szabad sajnálnunk az időt, fáradságot a megfelelő ápolásra.
 
A téli arcápolás
Lefekvés előtt mindig távolítsuk el a szennyeződést az arcunkról. Erre használjunk a bőrtípusunknak megfelelő arctejet.A téli arctisztítónk is ápoló összetevőket tartalmazzon. Kerüljük a szárító hatású , alkoholos tonikokat, szappanokat.
Nappali krémünk ne legyen magas víztartalmú, mert a párolgó víz miatt még jobban kiszárad a bőrünk.
Éjszakára viszont a száraz levegő miatt, igen hasznosak a víz/olaj típusú emulziók.
Hetente érdemes radírozni a bőrünket ezzel az elhalt hámréteget segítjük eltávolítani, s a kozmetikumok is jobban beszívódnak.
A kozmetikában ilyenkor érdemes kipróbálni a hámlasztó, fehérítő kezeléseket, a melegítő hatású gépeket, a regeneráló feltöltő , fiatalító kezeléseket.
Az olajos, aromaterápiás kényeztető masszázsok, ultrahangos kezelések, multivitaminos maszkok nemcsak a bőrünkre, de lelkünkre is hatnak.
 
A kézfej védelme
Fontos a kéz- és körömápolás is. Kezünk kipirosodik a hideg hatására, kiszárad és berepedezik.Az ujjbegyek érdessé válhatnak. Ilyenkor magas hatóanyagú, glicerines, vitaminos kézkrémeket válasszunk ápolásra.
Kipróbálhatjuk a fél órás paraffinos kézápolást a kozmetikában is.
A kézfejünket fertőtlenítés után kollagénes kézkrémmel megmasszírozzák, majd egy barack illatú meleg, vitaminokban gazdag paraffinfürdőbe mártják kétszer. Ezután meleg frotírkesztyűben pihen a bőr 15-20 percig. Már az első alkalom után is látványos az eredmény.